Hlasování pro rok 2020 začalo

Pro hlasování vyberte 3 projekty z každé kategorie.

5 hlasujících bude vylosováno a obdrží kachlové hodiny.

Kachlová kamna V.U.

Moderní kachlová kamna se šamotovým ohništěm s bočním prosklením, tahový systém, roztápěcí klapka, kachle v glazuře modrá jasná.

Malá kachlová kamna

Malá kachlová kamna s vysutou dřevěnou lavicí. Jádro je tvořeno vložkou Hoxter haka 37/50 GN, napojenou na 4 m tahového systému ortner KMS.

Mala pokojová kamna

Mala pokojová kamna pro vytápění jedné místnosti. Topeniště hoxter HAKA 37/50. Dodatečnou akumulaci zajisti akumulační výměník KMS. Doba akumulace 6 - 8 hodin.

Kachlová kamna s ležením a troubou na pečení.

Kachlová kamna postavena s kamnovou vložkou Olsberg Profi plus a tahovým systémem KMS. Do kamen byly instalovány trouby fa Řehulka s nerezovým bubnem. Kamna jsou postavena jako polotežká a částečně s otevřená. Keramické kachle vyrobeny firmou MK Profi glazura ocelově modrá.

Tahovky

Kamna - tahovky, individuální topeniště, kachle MK Profi, kování Řehulka

Kachlová kamna s ležením

Kachlová kamna se zelenou efektní glazurou. Jádro je tvořeno kamnovou vložkou Hoxter SF 63/51, napojenou na tahový systém ortner KMS.

Akumulační kachlová kamna s ležením a úložným prostorem

Akumulační kachlová kamna s ležením a úložným prostorem. Srdcem kamen je topeniště Hoxter HAKA 63/51 s navazujícím šamotovým akumulačním tahem. Ležení splňuje požadavky majitelky na využití i jako úložný prostor. Jako dekorace byly použity keramické niky.

Kamna ve tvaru stromu

Akumulační sálavá těžká kamna s vložkou Hoxter 37/50Gn a 6m stavěného šam. tahu, s vlastní vyrobenou kachlovou keramikou

Těžká kamna s ležením

Masivní a těžká kamna s akumulací min.12hodin. Provedení pláště v kombinaci kachle - lahvová zelená versus bílené plochy pro odlehčení vzhledu . Rozměrné a pohodlné vyhřívané ležení pro dědečka ve spodní části a v horní části pro vnučku. Hoření ovládáno automatickou regulací.

Sálavá kamna

Malá sálavá kamna, zděné topeniště. Vytápí jako hlavní zdroj malý bungalov. Akumulace 12 - 18 hodin.

Kachlová kamna s ležením

Kachlová kamna s ležením - kamnová vložka Brunner HKD 8 - tahový systém Ortner KMS - automatická regulace hoření Timpex - velkoplošná keramika na kamnech i ležení

Kamna do pánského klubu

Projížďka na koni sluncem zalitou podzimní krajinou končí u rozehřátých kachlových kamen. Není snad lepší místo pro posezení s přáteli a sklenka něčeho ostřejšího tam také chutná nejlépe. Tohle minimalisticky pojaté moderní topidlo je cíleně navrženo do nízkoenergetického srubu. Osazeno je ručně stavěným Umwelt plus ohništěm, šamotovým tahovým systémem a zvláštností tu je speciální akumulační vyzdívka, díky které se kachlový plášť zahřeje velmi rychle a zároveň je schopen dlouhou dobu sálat. Takže řečeno “koňáckou” hantýrkou trysk i klus zároveň.

Omítaná kamna

Těžká akumulační kamna s dvanáctihodinovým intervalem přikládání, kamnové ohniště firmy Romotop, tahový systém vystavěn ze šamotových cihel a plátků

Sálavá akumulační kamna s kachlovím

Individuálně stavěné topeniště, tahový systém a kombinace kachloví a omítaných ploch.

kachlová kamna

akumulační kachlová kamna s automatickou regulací hoření

Sloupová akumulační kamna s troubou

Kamna jsou 2,3 m vysoká a jsou jediným zdrojem vytápění v rodině kamenném domě s intervalem přikládání 12-24 hodin. Mají výkon 30 Kw a zabudovaný Absorbery na ohřev 6- ti radiátorů. Mají funkční troubu na pečení. Předností těchto kamen je, že všechny kachle jsou vyrobené v naší keramické dílně, tudíž kamna jsou originálně postavena přesně na přání zákazníka.

Akumulační stavba

Akumulační stavba s biotopeništěm, pečící troubou a odpočinkovou postelí. Napojený odtah pod varnou plotnu... Kachle K&K Poker, kování včetně sklodvířek Řehulka.

Moderní akumulační kamna pro vytápění s teplovodním výměníkem

I v moderním interiéru mohou být zhotovena akumulační kachlová kamna, která slouží pro vytápění celého objektu. Pro akumulaci tepla slouží keramický tahový systém pro sálavé vytápění obývacího místnosti, kde kamna stojí, tak teplovodní kamnovou vložkou pro ohřev teplé užitkové vody pro zbývající část objektu. Kamna jsou osazena automatickou regulací hoření, která zajišťuje optimální přívod vzduchu v každé fázi hoření. Kombinace kachlů , omítaných ploch a dekoračních plovoucích kachlů, dává kamnům lehkost a moderní vzhled.

KAMNA DO TVRZE S LEŽENÍM

Pečlivě zrekonstruovaná gotická tvrz v západních Čechách vybavená stylovým nábytkem potřebovala topidlo, které by odpovídalo jejímu charakteru. Proto ručně vyrobené kachle na oheň pálené, renesanční tvarosloví i skladba kachlů. Kamna mají ohniště přikládané z chodby a jejich součástí je ležení pro pět lidí. Kamna jsou akumulační sálavá s periodou přikládání 12 – 24 hodin. Vytápí celé přízemí kamenné tvrze.

Kachlová kamna s pomněnkami

Kachlová kamna jejich srdcem je topeniště Hoxter Haka 37/50G. Za topeništěm je napojen litinový výměník Schmid. Přívod vzduchu je řízen elektronickou regulací Timpex.

Kachlová kamna

Kamnová vložka Olsberg PROFI K 12, Kachle Hein - glazura Chilli

Kamna dvou tváří

Ve vstupní hale tradiční kachlová sloupová část s individuálně řešenou velkoplošnou keramiku na průčelí. Směrem do obytného prostoru potom moderněji pojatá část s oblými hmotami a převažující omítkou. Kamnová vložka Brunner a tahový systém KMS.

Tisová

Kachlová kamna s proskleným topeništěm a pečící troubou. Kachle- MK profi. Glazura- Starozelená Kování- Jokr

Kamna ze Šumavy

Klasická venkovská kachlová kamna. Požadavkem bylo, aby stavba kamen svým designem a použitými materiály respektovala čistý venkovský styl. Dominantními materiály je smrkové dřevo a bíle omítané stěny. Kachle v lahvově zelené glazuře ladí s interiérem a oživuje omítané plochy. Technika: *Ohniště Leda Brinnel H3 a systémový keramický tah. Kamna vytápí sálavě místnost v patře principem hypokaust.

Kachlová kamna se sporákem

Akumulační kamna v kombinaci se sporákem.

Sálavá kamna

Kachlová kamna, těžká akumulační. polovina je vytápěna kouřem, polovina horkým uzavřeným vzduchem. Vytápěná lavice, topeniště - kamnová vložka Brunner HKD 4.1.

Pokojová kamna

Pokojová kamna. Těžká konstrukce se vzduchovou mezerou. 10m tahu. Zadní přikládání, vyhřívané ležení, spalinový výměník v patře a trouba.

Kachlová kamna s vložkou

Kachlová kamna s vložkou Hoxter HAKA 37/50G a tahovým systémem. Doba akumulace cca 8 hodin.

Pokojova, akumulační kamna v dřevostavbě.

Pokojova kamna s ležením. Topeniště Hoxter HAKA 37/50 GN s tahovým systémem z šamotových tvarovek. Doba akumulace 8 - 10 hodin. Proces spalováni řídí automatická regulace hoření Timpex Reg150. Prostor mezi topeništěm a kachlovým pláštěm je možné odvětrat na chodbu pomoci uzavíratelných mřížek tím samým přitopit chodbu která se nachází za kamny.

Individuální akumulační stavba

Akumulační kachlová kamna s individuálně stavěným biotopeništěm a tahovým systémem.

Kachlová kamna

Kamnová vložka SCHMID SH 9 G, kachle MK Profi - glazura slonová kost matná

Kachlová kamna

Kachlová kamna s tahovým systémem a zadním přikládánim.

Kachlová kamna

Kamnové topeniště Hoxter SF 37/50, spaliny jdou do tahů KTS Seif Ceramic. Kachle MK Profi. Spalovací proces řízen Timpex REG110.

Kachlová akumulační kamna

Kachlová akumulační kamna s topeništěm, dvířka a tahy Brula, kachle Hein

moderní sloupová kachlová kamna

Moderní sloupová kachlová kamna v novostavbě. Netradičně tvarovaná keramika v černé barvě s výrazným spárováním a nerezovým rámečkem a soklem zapadají do stylu moderního interiéru. Použita kamnová vložka Hoxter v kombinaci s akumulačními prstenci.

Kachlová kamna

Topeniště Hoxter 37/50GN, tahový systém KMS, teplovzušně vyhřívané patro

Moderní akumulační kamna, kombinovaná s teplovzdušným systémem

Moderní akumulační kamna , kombinovaná s teplovzdušným systémem pro rychlejší možnost přenosu energie do vytápěných prostor rekreačního objektu. V tomto případě nebyli pro stavbu pláště zvoleny keramické kachle, ale šamotové akumulační tvarovky v kombinaci s černým plechem a moderní stěrkou.

kamna

topeniště HOXTER HAKA 37/50 GN, tahový systém KMS, kachloví HEIN, automatická reg. hoření REG 110 TIMPEX

Kachlová kamna se sporákem a ležením

Sálavá akumulační kamna v kombinaci omítaných ploch a kachloví se sporákem. Individuálně stavěné topeniště a tahový systém pod vyhřívaným ležením. Sporák je opatřen troubou pro pečení.

Kachlová kamna do srubu

Členitá kachlová kamna umístěná středově ve srubu jsou kombinací keramiky a omítaného šamotového zdiva. Kamnová vložka a tahový systém obstarají kompletní vytápění. Elektronická regulace zajišťuje nejen komfort, ale i špičkové hoření paliva. Kamna mají praktické lavičky a v části kamen, která pokračuje do kuchyně, jsou umístěny dvě trouby.

Kachlová kamna s velkoplošnou keramikou

Plášť kamen je kombinací kachlí s velkoplošnou keramikou. Omítané plochy rozsáhlou stavbu opticky odlehčují stejně jako na sebe navazující rádiusové tvary kachlových kamen. Sedák lavice a parapet niky je z dubu. Technika: – Ohniště Leda Turma s individuálně stavěným keramickým tahem. – Konstrukce kamen odděluje výkon vložky a pomocí principu hypokaust vytápí prostor v patře. – Komfort obsluhy zajišťuje elektronická regulace hoření.

Klimentov

Kamna s teplovodní vložkou pro vytápění domu. Kachle- MK profi. Glazura- Bahama mat, Teracotto

Kachlová kamna s hypokaustem

Kachlová kamna s přikládáním z chodby domu, které vytápí další dvě místnosti pomocí hypokaustu. Doba akumulace 6-8 hodin.

Akumulační krb

Akumulační krb, vložka Hoxter, nika na dřevo

Akumulační stavba krbu

Hoxter, akustavba, povrch fresco

Akumulační stavba

Akumulační stavba, vložka HOXTER 6351, kachle lahvová zeleň Šimeček

Kachlový krb s výměníkem a dřevěnou lavicí

Krb má krbovou vložku od Hoxtru s výměníkem. Po levé straně dřevěná lavice. Po pravé straně nika na dřevo. Regulované tři mřížky do dalších dvou místností. Automatická regulace EQ Timpex na boku nyky.

Třístranný krb

Konvekční krb s 3 x proslenou krbovou vložkou a žulovou lavicí

Brunner Panorama

Krbová obestavba s krbovou vložkou Brunner Panoramatická 57/25/121/25, hoření hlídá regulace Timpex RegSMART 100, je řešeno přímé odkouření komínovým systémem Karl, povrch je obložen masivním kamenem.

Kombinovaný krb

Teplovzdušně sálavý krb. Kombinace kachlové a omítané plochy ze šamotu a liaporových desek.

Krb s žulovým parapetem

Vzdušný moderní krb s levitujícím žulovým dominantním parapetem a sloupky. Přírodní jemnozrnná žula Nero Zimbabwe s vysokou pevností a objemovou hmotností bez obvyklé žulové kresby. Technika: * Ohniště Austroflamm 71×51 S3 s přímým napojením na komín. * Nosná konstrukce krbu zavěšena do zadní betonové stěny domu. * Teplo předáváno stejnou mírou sáláním přes sklo a teplovzdušně přes designovou štěrbinovou lištu pod stropem.

Akumulační krb s troubou

Akumulační kachlový krb v kombinaci s omítanou plochou a lavičkou. Tahový system je veden kolem trouby.

Akumulační krb

Moderní, akumulační krb s betonovou stěrkou. Jádro tvoří krbová vložka Hoxter haka 78/57 s akumulačními prstenci.

Akumulační krb

Akumulační krb s krbovou vložkou a akumulačními prstenci Romotop obestavěný šamotovými plátky tl. 3 cm

Krb z přírodního mramoru

Akumulační krb předává tepelný výkon celým povrchem pláště. Ostění je vyrobeno z přírodního mramoru Bianco Perlino s povrchovou úpravou antik. Tvar ostění a jeho rozměry jsou navrženy podle individuálních požadavků zákazníka. Technika: – Ohnistě Austroflamm 65-57K s instalací akumulačních boxů a panelů. – Pro rovnoměrné rozložení tepelného výkonu je v konstrukci pláště z litého šamotu využitý princip hypokaust.

Krb s nikou na dřevo.

Teplovzdušný krb s krbovou vložkou ECKA 76/45/57Lh. Do krbu vestavěny niky na dřevo s kamenným obkladem z desek Nero Zimbabwe. Pro ochranu podlahy byl použit lakovaný vypálený plech.

Sálavý krb

Sálavý krb s krbovou vložkou HAKA 37/50, litý šamot Ortner, Fresco Ortner

Sálavý krb

Sálavý krb s krbovou vložkou Hoxter ECKA 67/45/51Rh obestavba šamot Wolfshöher

Obestavba krbové vložky s vodním výměníkem.

Krbová vložka s výměníkem na vodu ve stylové obestavbě, instalovaná do rekonstruované roubenky. Vodní okruh je napojený do akumulační nádoby, která je navíc napojena i na tepelné čerpadlo. Sofistikovaná řídící jednotka pak zásobuje jednotlivé místnosti domu podle nastavené teploty v té které teplotní zóně.

ÚČKO

Krbová obestavba s vložkou Hoxter UKA 69/48/69/51h, doplněna o regulaci Timpex RegSMART100, černé provedení, povrch řešen fresco od fa. ORTNER

Krb pod schodištěm

Akumulační krb s vložkou HOXTER HAKA 89/45 s tahovým výměníkem U. Obestavba desky Hafnertec. Uvnitř hypokaustní přepážky pro rovnoměrnější sálání čelní plochy. Atypické ocelové konstrukce. Regulace hoření Timpex 110. Obklad kamenem je subdodávka firmy Kámen dekor s.r.o.

Krb V.D.

Moderní třístranný krb s obezdívkou ze šamotových tvarovek a zazdívacím rámečkem, uzavíratelné mřížky se žaluzií, uzavíratelný přívod externího vzduchu.

Moderní "hybrid" krb

Horkovzdušný krb obezděný akumulačním materiálem (hybrid) s krbovou vložkou Spartherm Arte U 70h odvětraný na zakázku vyrobenými designovými mřížkami "U" tvaru.

Krb s velkoplošnou keramikou

Moderní akumulační krb se zadním přikládáním. Velkoplošná keramika Hein.

Teplovodní krb

Krb s teplovodní KV Hoxter. Akumulační obestavba.

Akumulační moderní krb

Moderní akumulační obestavba s krbovou vložkou Brunner Architektur Eck Kamin 45/101/40, s akumulačním tahovým systémem Ortner s vlastností hypokaustu do patra.

Mramorový krb M.D.

Mramorový krb stavěný do volného prostoro před schodiště, dodávka komplet včetně komínového systému, mramorový obklad obezdívky krbové včetně římsy vložky s výsuvem pro otevřený provoz, mramorový portálový krb z mramoru Crema Marfil

Krb trochu jinak...

Akumulační omítaný krb s rohovou vložkou Romotop a akumulační sadou

Průhledový moderní krb

Průhledová krbová vložka s automatickou regulací hoření a komín v černém provedení.

Zavěšený krb

Trojstranný sálavý krb bylo nutné, kvůli podlaze z hurdisek, zavěsit na pilíř. Krbová vložka HOXTER UKA 35/60/35/50Sh, atypická ocelová závěsná konstrukce, obestavba šamot tl. 30mm. Původně jsme chtěli použít aku prstence HOXTER , ale zavěšení to neumožnilo

Akumulační krb rohový

Akumulační krb s krbovou vložkou a keramickým výměníkem zn. Schmid obestavěný šamotovými plátky tl. 3cm a keramikou K&K Poker.

Kachlový krb Lipový lístek

Kombinovaný sálavý krb s možností horkovzdušného topení. Srdcem krbu je topeniště Romotop. Kachle v glazuře Ocelově modrá dodalo MK Profi.

Sálavý, třístranný krb

Moderní, sálavý krb s imitací dřeva. Jádro tvoří krbová vložka Hoxter uka 69/48/69/51h.

Akumulační moderní rohový krb

Akumulační moderní rohový krb s velkoformátovou keramikou a boxem na dřevo

Kachlový krb s lavicí

Kachlovy krb s vložkou Hoxter 63/51. Kachle Hein - glazura champegne s zelená šumavská.

BIEDERMEIEROVÝ OTEVŘENÝ KRB

Do citlivě zrekonstruovaného domu panského lékaře z přelomu 19. a 20. století patří i otevřený krb. Ne však ledajaký. Krbové těleso je opláštěno bohatě profilovaným ručně vyráběným kachlovím. Pro větší požitek z ohně je krbové ohniště otevřeno netradičně na výšku (takzvaný “holandský krb”).

Beskydský pivovárek

Kachlový krb

Akumulační krb

Akumulační rohový krb s KMS výměníkem. Velkoplošná keramika Hein.

Kachlový sporák s ležením

Kachlový sporák s ležením postavený s keramikou K&K Poker a kováním Zikmund&Havelka, ležení obloženo cihlovou dlažbou.

Kuchyňský kachlový sporák

Kuchyňský kachlový sporák s roštovým topeništěm a předsazenou kobkou. Plášť je tvořen z ručně modelovaných kachlů bez použití forem od Zámecké kamnářské manufaktury. Kombinace Slonové kosti a Starozelené glazury dává kamnům větší plastičnost a zvýraznění kamen v prostoru. Sporák je součástí kamen a zápecí, která jsou umístěna v zadní části. Kamna jsou osazena teplovodní kamnovou vložkou a individuálně stavěným tahovým systémem, která slouží k vytápění celého objektu.

Házlov

Kachlový sporák na vaření. Kachle MK profi- čočka lesní Glazura- Starohnědá Kování- Řehulka styl Exklusive

Kachlový sporák se zlatým kolorováním

Kachlový sporák se světlými kachli a ručně malovanými listelami, zlatem. Sporák je klasický s roštovým topeništěm, ohřívající plotnu a jednu troubu.

Klasický sporák

Sporák s vyhřívaným ležením. Dvě trouby. Ohniště UMW-Plus

kachlový sporák s akumulačním výměníkem

Kachlový sporák s akumulačním výměníkem v další místnosti

Kachlový sporák se zápecím.

Kachlový sporák s akumulačním tahovým systémem a zápecím. Kachle Hein, glazura modrá jasná. Kování Řehulka, vzor Salzburg.

SPORÁK S LEŽENÍM

Polévaná typicky jihočeská zelená glazura a netypický tvar kobky - to jsou dva dominantní prvky tohoto sporáku. Pod plotnou se schovává k životnímu prostředí šetrné ohniště UmweltPlus. Ležení, jehož povrch tvoří půdovková dlažba, je pozvolna a jemně prohříváno zadní stěnou bloku plotny a kobky.

Klasický kachlový sporák v roubence

Kachlový sporák s klasickým, roštovým topeništěm v roubené chalupě. Kobka sporáku prorůstá na chodbu čímž ji částečně temperuje.

SPORÁK S LEŽENÍM A KAMNY

Prostornou světnici nově zrekonstruovaného Jihočeského statku dělí těleso sporáku s ležením a kamny na obytnou a kuchyňskou část. Za nástěnkou sporáku je útulné ležení, ze kterého je možné sledovat dění u stolu, kde se schází rodina, nebo přes kované zábradlíčko uždibovat paní domácí dobroty, které připravuje na plotně. Velkoformátové kachloví – jak jinak, než ručně vyráběné – je provedeno v barvě slonová kost a holubičí šeď. Glazury jsou ručně polévané. Šedě tupované rohové kachle jsou ozdobeny detailně provedenou aplikací stylizovaných růží podložených svázanými pruty. Na průčelním kachli je latinský nápis – rodinné moto. Sporáček je vybaven originálním ručně kovaným rámem a litinovým topným štítem i troubou. Vše v provedení stará mosaz. Topidla jsou samozřejmě vybavena nejmodernější kamnářskou technikou, která odpovídá současným přísným evropským normám.

Sporák s ležením a teplovodním výměníkem

Keramika Letovice vzor talíř glazura olivová zelená. Kování Řehulka s teplovodním výměníkem. Ohniště technologie UMW-Plus. Vyhřívané ležení. CPV. Dvě spalinové cesty regulované jednou klapkou.

Netradiční kachlový sporák s pomněnkami

Netradiční kachlový sporák s pomněnkami byl inspirován ručně točeným a malovaným nádobím v malé keramické dílně. Ručně mačkané a malované kachle svojí křivostí dodávají sporáku tradiční rustikální vzhled. Srdcem sporáku je moderní biotopeniště Řehulka s kováním Rustika.

Ptačka

Kachlový sporák s ležením. Kachle MK profi Glazura- Staromodrá Kování- Řehulka styl Exklusive

Kachlový sporák s ležením

Kachlový sporák s ležením vystavěný s keramikou K&K Poker a kováním JOKR ovládaný přes dvoucestnou klapku.

Kachlový sporák se zápecím

Kachlový sporák s vytápěným ležením. Medový kachel kaplička v kombinaci s hladkých kachlovým je doplněna hnědou římsou. Sporák má propracované detaily u přechodu ke kování a k rustikální omítce.

Kachlový sporák s vyhřívaným ležením

Ke kachlovému sporáku se zdobným páskem Orient od fi Hein patří vyhřívané ležení. Vyhřívané ležení je konstruováno tak, aby v případě potřeby bylo možné přebytečné teplo odvětrat do sousedící chodby. Ze stavěného biotopeniště je možné nasměrovat tok spalin pod troubu nebo do ležení. Sporákové kování Řehulka Rustika ladí s prvky interiéru. Vedle plotny je praktická odkládací plocha.

Sporák s TV krbem

Kachle Sommerhuber, kování a topeniště Řehulka, teplovodní krbová vložka HOXTER HAKA 37/50WI atypické ocelové konstrukce černý komaxit (sokl, dřevník, boční opláštění krbu a revizní otvory), regulace na krbu Timpex 110

Kachlový sporák s ležením

Kachlový sporák s ležením ( kachle - MK Profi, kování - Řehulka s.r.o.)

sporák

Kachloví HEIN, kování ŘEHULKA s.r.o

Těžký kachlový sporák

Akumulační těžký kachlový sporák je postaven z ručně vyráběných masivních kachlů, které jsou glazovány ručním poléváním. Velkoplošná kachel má rozměr 26 x 56 cm. Přilehlá ložnice je temperována sálavou stěnou.

Kachlový sporák

Kachlový sporák s vytápěným ležením, teplovodním výměníkem, jednou troubou na pečení (v kobce) , jednou troubou na sušení (v ležení)

Kachlový sporák

Kachlový sporák

Kachlový sporák s teplovodním výměníkem

Kachle MK PROFI Topeniště UMW, Prosklený štít UMW 38x65 Teplovodní výměník (Řehulka) 1x pečící trouba

Kachlový sporák s ležením

Kachlový sporák s ležením s prosklenou troubou a prosklenými dvířky na přikládání

Kachlový sporák s prosklenými dvířky

Kachlový sporák s prosklenými dvířky. Jádro tvoří bezroštové topeniště s možností přepnutí na vaření, nebo do tahového systému.

Kachlový sporák s výměníkem

Sporák je s výměníkem od Řehulky. Je napojen na soustavu radiátorů. Sporák je jako hlavní zdroj vytápění ve srubu. Sporák má prosklené dvířka směrem do obýváku.

Přestavba starého sporáku se zápecím

Znovuzrození kachlového sporáku. Byl odstraněn kamnovec, který již majitelka nechtěla. Byla instalována nová trouba, přikládací štít, rám plotny, tály a kouřovody. Zůstal pouze sokl a popelníková dvířka.

Kachlový sporák

Kachlový sporák s ležením

Kuchyňský kachlový sporák

Atypický kuchyňský kachlový sporák s kobkou na keramických nohách a se zápecím . Plášť je zhotoven z ručně modelovaných kachlů s povrchovou glazurou Starozelená, od firmy Zámecká kamnářská manufaktura. Kování je tvořeno ručně kovanými a litinovými prvky

Kachlový sporák

Kuchyňský kachlový sporák. Smaltové kování, kachle Hein - šumavská zelená.

Kachlový sporák na statku

Roštovy kachlový sporák v rohovém provedení. Sporák zaujme svým atypickým tvarem i umístěním, a hlavně efektní červenou Chilli glazurou.

Sporák

Kobr sporák s Hoxter vložkou sku kachle kk poker, kování Řehulka

Rustikální venkovní pec na chleba

Rustikální zahradní pec na dříví s kamenným soklem a břidlicovou střechou je vhodná na všechny druhy pečení. V peci můžete připravit chleba, pizzu, buchty a veškeré druhy masa. Díky své akumulaci přesahující 16 hodin je vhodná i pro pomalé pečení či dosoušení ovoce.

Pizza pec s udírnou

Víceúčelové topidlo s pizza pecí, udírnou a vyhřívaným ležením.

Venkovní kuchyň

Venkovní kuchyň s otevřeným krbem . Krb vybavený grilovací jehlou s motorkem na 230V. Klasické šamotové topeniště se zapuštěným plechovým popelníkem s litinovým roštem. Těleso je obložené rulou, pracovní deska je 3cm žula.

BAROKNÍ KAMNA V JÍDELNĚ

Majitel zachránil zajímavý historický objekt a kamna v něm samozřejmě nesměla chybět. Těžké akumulační topidlo s 12-ti hodinovou akumulací prostupuje zdí z chodby, odkud se do kamen přikládá, do jídelny, která je tak spolu s kuchyní vytápěna příjemným sálavým teplem. Ručně a bez forem vyráběné kachloví skrývá moderní individuálně stavěné ohniště Umwelt Plus a tahový systém, který je kombinací tahu stavěného z šamotu a tahu sestaveného z akumulačních prstenců.

Kombinace sporák a kamna se zděným topeništěm

Sestava kuchyňského sporáku a akumulačních sálavých kamen s vytápěnou lavicí a se zděným topeništěm. Přikládání s chodby.

Multifunkční topidlo

Teplovodní krbová vložka Hoxter 37/51 W s tahovým systémem Rath doplněná o sporák s plotnou a troubami. Celou obestavbu zdobí kachle z keramické manufaktury Kamnářství Bechyně. Sporákové kování z dílny Jokr s.r.o.

Venkovní kuchyně

Venkovní kuchyně má griloviště, udírnu a sporák s troubou od Řehulky. Komín je dvouprůduchový. Griloviště jeden průduch, sporák a udírna druhý průduch. Kouř do udírny jde ze sporáku pod grilovištěm.

Tři topidla, tři komíny - kachlová kamna se vším všudy

Lahvově zelená kachlová kamna se sporákem, pizza pecí a ležením Kuchyňský sporák V levé části se nachází kuchyňský sporák. Pro jeho výstavbu jsme použili italské topeniště firmy Pertinger včetně prefabrikovaného podstavce. Jedná se o 90 cm širokou plotnu, kování je v zákazníkem zvoleném dekoru. Aby k sobě vše ladilo, vyrobila firma Pertinger ve stejném dekoru i dvířka pro hlavní ohniště. Dvířka je možno zavřít, když se v kamnech zrovna netopí. Stejný dekor mají pochopitelně i dvířka pro pizza pec. Kachlová kamna Druhým topidlem jsou kachlová kamna, jejichž hlavní komponentou je šamotové topeniště firmy Hoxter s označením SF 37/50. Zákazník zvolil lahvově zelenou glazuru keramických kachlů, v horní části kamen jsou k vidění kachle typu rovná zrcadla a kamna ukončuje zdobná římsa s názvem Vodolenka. Pec na chléb či pizzu Poslední část realizace tvoří ležení vyhřívané tahovým systémem KMS firmy Ortner. Pod ležením je umístěna pec na chléb či pizzu, také od firmy Ortner. Ležení o rozměrech 140 x 200 cm je štukové, stejně jako podstavec kamen a sporáku. Jak na ležení, tak před kamny je položena ruční cihelná dlažba.

Multifunkční kamna

Kachlová kamna s nebesky modrým kachlovým. Jako jádro byla použité kamnové topeniště Hoxter SF 37/50 napojená na tahový systém ortner KMS. Pomocí jedné klapky se dají spaliny pustit do sporáku, který nemá svůj topný štít a ohřívat tak plotnu a troubu.

Zahradní krb

Kompletní zahradní kuchyně s otevřeným krbem, grilem, pecí na chleba a pizzu, sporákem s pečící troubou a udírnou. Veškeré vodorovné plochy jsou opatřeny leštěnou žulou. Sestava je vybavena i dřezem s teplou a studenou vodou a elektrickou varnou deskou. Praktické jsou také niky na uložení dřeva.

Sálavá kamna se sporákem

Sálavá akumulační kamna v kombinaci omítaných ploch a kachloví se sporákem. Kamnová vložka a průmyslově vyráběný tahový systém v kombinaci se sporákem.

Teplovodní krbová vložka, pizza pec a sporák

Teplovodní krbová vložka s automatickou regulací hoření určená k vytápění bazénu a přilehlých prostor. Pizza pec a sporák s kachlovím.

Netradiční sloupová kamna s troubou z ručně mačkaných a malovaných kachlů

Netradiční sloupová kamna s troubou z ručně mačkaných a malovaných kachlů. Kamna jsou vystavěna na šamotovém topeništi Brula s akumulačním tahem s možností přepnutí toku spalin kolem trouby. Atypický rámeček a černá klička dvířek dokreslují rustikální vzhled kamen.

Cihlový krb

Rozměrný cihlový krb kombinující klasickou cihlu se zdobený římsami z cihel výrazně nepravidelných tvarů a malou dělicí stříškou z původní břidlicové krytiny. Do stavby se vešla i udírna skrytá za litinovými dvířky.

ZLACENÁ BAROKNÍ KAMNA

Sál fary architekta Santiniho zdobí bezmála čtyřmetrová replika zlacených barokních kamen. Čelu kamnového tělesa vévodí biskupský erb. Z původního topidla se dochoval pouze portál přikládacích dvířek v komíně. Design kamen je tedy kompletním novotvarem vytvořeným na základě znalostí původních uměleckých postupů. Kachle jsou samozřejmě vyrobeny ručně bez použití forem. Všechny voluty a ostatní zdobení jsou ručně modelované. Kachle jsou ručně zlaceny pravým zlatem. Technicky jsou tato kamna zajímavá tím, že se do nich nepřikládá dřevo, ale fungují jako “radiátor”. Řešení původní komínové konstrukce neumožnilo bez zásahu do památkově chráněné stavby takovou úpravu, která by odpovídala současným komínovým normám. Proto jsou kamna vybavena teplovodním výměníkem napojeným na systém ústředního topení objektu.

Moderní krb s plynovou vložkou

Moderní krb, obložený masivním dřevem. Jako jádro zde byla použita plynová, krbová vložka firmy Kalfire.

Zahradní krb s udírnou a sporákovou plotnou

zahradní krb s udírnou a sporákovou plotnou, kování ŘEHULKA s.r.o.

Sporák s vytápěným ležením

Kachlový sporák s vytápěným ležením. Ovládaný klapkou. Buď se peče v troubě nebo se vyhřívá ležení.

Kachlová kamna s ležením a plotnou

Kachlová kamna těžké konstrukce, topení/vaření, pečení, topeniště RATH a 6m šam. stavěného tahu a hypokaustem vytápěné opěradlo ležení, kovávní a dvířka JOKR, kachle vlastního návrhu- ručně formované, polévané glazurou petrolejovou a bílou

Zahradní kuchyně.

Zahradní kuchyně. Krb s otočnou jehlou, ležatým grilovacím roštem, pečícím kamenem. Sporák, udírna a pec.

Kachlový krb s elektricky vyhřívaným ležením

Kachlový krb s krbovou vložkou Schmid. Zajímavostí tohoto krbu je jeho ležení. Toto ležení v sobě ukrývá vzduchotechnickou rekuperační jednotku a slouží jako úložný prostor. Jeho horní plocha je vyhřívaná elektrickou rohoží.

Zahradní kuchyně

Zahradní kuchyně. Krb s ležatým grilovacím roštem, pečícím kamenem. Sporák, udírna. Obklad - hořický pískovec.

Venkovní kuchyně - mejdaniště

Krb s grilem, udírnou a troubou. Jehla na pečení s motorkem.

Pro hlasování vyberte 3 projekty z každé kategorie.
ANKETA ZLATÝ PLAMEN

Ještě nevíte, co je anketa Zlatý plamen?

Rádi Vám vysvětlíme její princip.

Cech kamnářů ČR opětovně vyhlašuje „soutěžní hlasování“ o nejzajímavější realizace v několika kategoriích. Níže najdete bližší informace.

REGISTRACE OTEVŘENA

Jste realizátor zajímavého projektu? Vložte svoji „stavbu“…

MÁTE CELKEM 3 HLASY

Každý hlasující má celkem 3 hlasy v každé pořádané kategorii.